Budeme sa v lete pri obrazovkách nudiť? 1. časť

Autor: Dominik Cenkner | 21.6.2014 o 2:01 | (upravené 21.6.2014 o 2:08) Karma článku: 2,14 | Prečítané:  919x

Hovorí sa, že ak chceme Boha rozosmiať, máme mu povedať o svojich plánoch. Áno to sme my ľudia, plánujeme čo, kedy, kde ..... Takto to je aj pred začiatkom letných prázdnin. Plánujeme kam s deťmi pôjdeme na výlet, ktoré dievča pozveme na zmrzlinu a tu zrazu sa niečo nevydarí a ostávame doma. Niektorí siahnu po knižke, iní chytia do rúk ovládač od televízora a začnú prepínať. A tak ak chcete vedieť, čo nám televízie ponúknu počas prvej polovice leta, ste na správnom mieste. (poznámka: tento blog vás nemá motivovať, aby ste celé leto prežili pri telke - skôr, aby ste si vedeli vybrať, čo by ste chceli sledovať, pretože niektoré programy, ktoré počas leta televízie nasadia stoja za povšimnutie)

Názov blogu:Budeme sa v lete pri obrazovkách nudiť? rozdelím na 2 časti. V tej prvej sa dočítate, aká bude programová štruktúra televízií(Jednotky, Markízy, Domy, Dajto, Jojky, Plusky a Wauky) počas júla a v tej druhej sa na pár titulov pozrieme podrobnejšie.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
PONDELKY NA JEDNOTKE:
Jednotka prerozpráva príbehy známej postavy, keď uvedie britský dobrodružný fantasy seriál Sindibád.
Hlavnú filmovú ponuku po ôsmej na Jednotke obsadia rôzne filmové žánre, chýbať nebude talianska produkcia, pričom posledný júlový pondelok uvedie RTVS rakúsko-český film aj s Jurajom Kukurom Sarajevo ku 100. výročiu začiatku 1. svetovej vojny.

PONDELKY NA MARKÍZE:
Markíza sa rozhodla staviť na zábavu a to prostredníctvom komédie, po ktorej zreprízuje sitkom Sekerovci spoločne s pôvodnou zábavnou reláciou Naši ma zabijú.

PONDELKY NA TV DOMA:
TV Doma v pondelky a v stredy uvedie nový seriál Oddelenie závažných zločinov. Fanúšičky seriálu Fatmagul nemusia smútiť, svoj seriál môžu sledovať v tradičnom nastavení od pondelka do štvrtka v dvoch častiach od 21:30.

PONDELKY NA DAJTO:
Dajto sa zameria na akčné filmy a trilery, aké konkrétne sa nevie

PONDELKY NA JOJKE:
Jojka ponúkne seriál Knight Rider a to nielen v pondelok, ale aj v utorok a štvrtok o 20:30. Okrem toho nás bude lákať k sledovaniu seriálu Dracula, ktorý je najnovším spracovaním predlohy o krvavom grófovi.

PONDELKY NA PLUSKE:
Pluska ponúkne kriminálky CSI avšak nasadí aj pozastavený seriál Homeland - uvidíme koľko častí z neho odvysiela :)

PONDELKY NA TV WAU:
Televízia Wau staví na to, že divácky obľúbené seriály ako Panelák či Búrlivé víno dostanú počas leta pauzu. Jej hlavným letným programom bude pôvodný romantický seriál Nevinní a lákadlom bude tiež seriál Baywatch alebo ak chcete Pobrežná hliadka Oba seriály pôjdu Po-Pia(Nevinní bez piatku). Nákupné maniačky - stoja za povšimnutie? Osobne nie :D , ale aj to ponúkne Wau v pondelky
------------------------------------------------------------------------------------------
UTOROK A JEDNOTKA:
V prvý júlový utorok prinesie finále druhej série Grand Hotel v ďalšie utorky bude reprízovať Nikto nie je dokonalý no a v druhej polovici júla prinesie na obrazovky premiérový seriál Kapitán Cain a reprízu španielskeho dobrodružného seriálu Piráti.

UTORKY NA MARKÍZE:
Markíza nám ukáže ako ostať cez leto štíhli, aby, keď sa dostaneme na pláž, nás Greenpeace neťahala do mora :) a urobí tak prostredníctvom nových častí reality show Extrémne premeny. Po dvojhodinovom chudnutí, ak budete mať ešte chuť, tak si môžete pozrieť krimi novinku Sherlock a Watsonová.

UTORKY NA TV DOMA:
Doma bude po ôsmej pokračovať krimi seriálom Šiesty zmysel, ktorý si nepleťte s novinkou Joj Finder, ktorá nesie rovnaký podtitul!!!!

UTORKY A DAJTO?:
nič nové, samé komédie.

UTOROK S TV JOJ, PLUS A WAU:
Joj prinesie krimi večer s Knight Riderom, piatou sériou Vtierky Castle a novinkou Finder.
Pluska si zachová dokumentárny štýl aj keď to nebude o 2. svetovej vojne, ale o najväčších katastrofách sveta.
---------------------------------------------------------------
STREDY NA JEDNOTKE:
tá si pripravila pre svojich divákov akčnú krimi novinku Crossing Lines, v ktorom je tím európskych detektívov na stope sériovým zločincom. Nasledovať bude taliansky krimi seriál Obdobie zločinu.

STREDY NA MARKÍZE, DOME A DAJTO:
Markíza ponúkne romantické komédie, Dajto ponúkne dvojporciu trilerov a Doma bude vysielať svoje seriály - napr. Fatmagul.

STREDY NA JOJKE, PLUSKE A WAU:
Jojka bude konkurovať Markíze dvoma dielmy seriálu Terra Nova, pokračovať bude aj jarnou novinkou Kravaťáci. Po čase sa na obrazovke objaví aj Kriminálka San Francisco.
Na Plusku sa vrátia úspešné filmy s Budom Spencerom.
------------------------------------------------------------------------------
ŠTVRTOK NA JEDNOTKE:
Jednotka počas júla ponúkne vo štvrtky po ôsmej dva seriály – reprízovú taliansku sériu o žene, ktorá stratila pamäť, Žena, ktorá sa vracia, a premiérovú minisériu Koniec prehliadky. Nasledovať bude americké spracovanie britskej kultovej série Prime Suspect, Hlavný podozrivý – Newyorské prípady.

ŠTVRTOK NA DAJTO:
film týždňa

ŠTVRTOK NA JOJKE:
Jojka po Knight Riderovi odvysiela dva nové seriály – dramatickú sériu Dvojičky a mysteriózny sci-fi seriál Dotyk.

Ostatné televízne stanice majú program podobný keď nie rovnaký ako v utorky.
----------------------------------------------------------------------------
PIATOK NA JEDNOTKE(U):
Zábavno-vedomostná show Čo ja viem sa s nami rozlúči 11. júla. V ďalšie piatky Jednotka nasadí NAJ dedina, ktorá bude akýmsi nábehom na show Milujem Slovensko, ktorá sa v septembri vráti na Jednotku.

PIATOK NA MARKÍZE, DOMA A DAJTO:
Markíza ponúkne obľúbené české komédie, Na Dome pokračujú klasické piatkové premiérové seriály, o 22:30 sa vráti do programu nový Dallas. A Dajto sa v piatky bude profilovať dobrodružným žánrom.

PIATOK NA JOJKE, PLUSKE A WAU:
Jojka predstaví historicko-dramatický fantasy seriál Camelot, Pluska ponúkne rovnako ako aj v sobotu filmový večer no a na Wau sa seriál Nevinní zamení za reprízu relácie Jojky, stanica začne so špeciálom Páli vám to.
---------------------------------------------------------------------------------------
VÍKEND NA JEDNOTKE:
Pošta pre teba a Pravdivé príbehy... dostanú letnú prestávku, ale tešiť sa môžeme na drámy a historické snímky. V nedeľu Jednotka ponúkne vždy minisériu.

VÍKEND NA MARKÍZE, DOMA A DAJTO:
Sobota: Komédia na Markíze, dvojporcia krimiseriálu NCIS: Las Angeles na Dajto a Dome bude patriť romantika a láska.
Nedeľa: na Markíze akcia, na Dajto ešte väčšia :D a na Doma romantika.

VÍKEND NA JOJKE, PLUSKE A WAU:
Sobota: Komédia alebo zábavná relácia na Jojke, Wau po repríze Áno, šéfe s Jarom Žídekom z Joj po dlhšom čase vráti zábavnú reláciu so Sajfom Webmaster. Pred reláciou so zábavnými videami z internetu by o 21:00 mali dostať priestor zábavné relácie Joj, v prvý júlový piatok zreprízuje jednorázovú zostrihovú reláciu Mixér.
Nedeľa: Na Plus by už televízia z Koliby mala konečne odvysielať celú reality zoznamku Láska na celý život, nasledovať bude séria dramatických skutočných príbehov z roku 2009 Ako som prežil.

Je toho veľa a určite si každý niečo nájde. ale ako sme si všimli čaká nás aj veľa repríz, uvidíme, či dokážu zvíťaziť nad možnosťou tráviť leto vonku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?