Rasistické názory sú neprijateľné, ale!??...

Autor: Dominik Cenkner | 20.5.2014 o 10:47 | Karma článku: 9,17 | Prečítané:  2288x

Minulý týždeň slovenskými médiami obletela správa o rasistickom statuse moderátorky športu na RTVS. Status, ktorý tam zavesila na pár hodín, ju však stál veľa. Po včerajšku si zo svojho profilu na Facebooku môže okrem statusov vymazať aj zamestnávateľa RTVS.

Naskytá sa preto otázka, kde sú hranice vyjadrovania mediálne činnej osoby, zvlásť keď pracuje vo verejnoprávnom médiu. Mala vôbec právo sa rozčuľovať? Spýtam sa ináč. Akoby ste reagovali vy, ak by vám niekto niečo kradol z vlastného dvora a vy by ste nemohli urobiť nič? A ani vám by nikto nepomohol.

Rasistické názory stále netolerujeme, iba ak tie názory niekto hlása cez politickú stranu. Ale Kormúthová dostala ten najvyšší trest. Prišla o zamestnanie. Prišla o zamestnanie kvôli tomu, že povedala názor, ktorý cítila v tej chvíli. A my ostatní, teraz len na ňu kydáme, akoby sme si to aj my sami nikdy nepomysleli. Možno sme nepomysleli na streľbu, ale určite každý z nás chce, aby sa s rómami urobili poriadky. A na niektorých je doslova vidieť, že sú za akúkoľvek formu poriadku.

A tak tu vidíme paradox Slovenska. Kormúthová bez práce za názor, ktorý hneď ako ´´vychladla´´ si uvedomila, že nemala napísať a ani si to vôbec čo i len myslieť. A róm, ktorý kradol si teraz užíva peniaze, ktoré za ten odkvap dostal. Demokracia a lá Slovensko. Pekne.

P.S. NIE SOM RASISTA, NESÚHLASÍM S JEJ STATUSOM A S TÝM, ŽE BY RÓMOV TREBALO STRIEĽAŤ, IDE VŠAK O TO, AKO TO NA SLOVENSKU FUNGUJE. ZA NÁZOR BEZ PRÁCE, ZA KRÁDEŽ NIČ!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Žili v slávnej vile, no nikdy sa do nej nevrátili

Filmár David Cysař pátra po histórii svojich blízkych, ktorých za vojny obrali o unikátnu vilu. Stavbu od Adolfa Loosa otvoril verejnosti.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?