Volíme prezidenta, nie premiéra! 2. časť

Autor: Dominik Cenkner | 12.3.2014 o 11:06 | (upravené 12.3.2014 o 12:46) Karma článku: 3,56 | Prečítané:  601x

Pokračovanie blogu o prezidentských kandidátoch, ich postojoch a názoroch prezentovaných v publicistickej relácii TV Markíza.

Keď som včera začal opäť sledovať predvolebnú diskusiu, vedel som, že aj o ďalšej skupine kandidátov napíšem blog. A tak som sa dôkladne pripravil a do počítača som si zapísal podstatné veci, ktoré odzneli z úst týchto 4 kandidátov:

  • Helena Mezenská
  • Viliam Fischer
  • Gyula Bárdos
  • Ján Čarnogurský

Páčilo sa mi, ako sa redaktor na každého z nich pripravil a kandidáti sa tak následne vyjadrovali aj k týmto témam:

  • aktuálne pocity z kampane, zo štúdia
  • prvý zákon, ktorý by presadili, ak by mali právomoc predkladať zákony
  • vymenovanie do postov, ktoré by navrhla vláda
  • taktiež distali možnosť vyjadriť sa k generálnemu prokurátorovi
  • nezamestnanosť
  • nemohli chýbať ani názory na situáciu na Ukrajine

Bál som sa, aký názov budem musieť vymyslieť pre tento blog, ale po skončení relácie som sa utvrdil v tom, že názov Volíme prezidenta, nie premiéra sa opäť hodí. Prečo?
No kôli vyjadreniam pána Fischera. Ten sa totižto po celý čas vyjadroval, že vo všetkom by sa radil so svojimi poradcami. Ja len neviem, na čo nám je prezident, ktorý v mnohých oblastiach nemá svoj vlastný názor. A takmer vo všetkom by sa potreboval poradiť. Tiež sa nevedel jednoznačne vyjadriť k situácii na Ukrajine, odvolával sa na EÚ a podobne. To sa mi veľmi nepáčilo. Pekne ho upozornil pán Bádos, ktorý argumentoval, že Slovensko síce patrí do EÚ aj NATO, ale svoj názor môže vyjadriť. No a posledná minútka pre pána Fischera ma dorazila. Neustále argumentovanie o tom koľko sŕdc zachránil a ako bude chcieť zachrániť srdce každého slováka ako prezident - to ma skrátka dojalo. :D

Nemôžem nespomenúť pani Mezenskú. Na ňu som sa špeciálne tešil. Bol som zvedavý ako dopadne diskusia, keďže minule v televízii TA3 to nedopadlo podľa jej predstáv. Bolo vidieť perfektnú profesionalitu moderátora, ktoý sa nedal vyviesť z miery a to aj napriek tomu, že neodpovedala na niektoré otázky, respektíve odpovedala výhýbavo, alebo protiotázkou. Prekvapila ma odpoveď, že nezamestnanosť by riešila vystúpením z EÚ, ale vrchol bolo, že by chcela odísť aj z NATO. Argumentom, že to čo dávame aj naspäť prijmeme, ma veľmi nezaujala, aj keď síce, výrok je pekný, ale presne ako povedal moderátor, len či by sme s tým obstáli, keby náhodou niekto na nás išiel zaútočiť.

Pán Bárdos suverénne odpovedal na situáciu na Ukrajine, že je to čistá okupácia. A že mi ako štát, by sme mali vyjadriť jasný názor. A to sa mi páčilo. Keďže zdieľam rovnaký názor, rovnako ako aj to, že nedá sa všetko merať plynom.

Nakoniec ostal už len pán Čarnogurský. Je vidieť, že v politike sa pohybuje už dlho. Mal soje názory, síce nie zo všetkými som sa stotožnil.

Je len na nás, koho si zvolíme. Koho si vyberieme, aby reprezentoval naše Slovensko. Príď a rozhodni o budúcnosti Slovenska. Už túto sobotu! :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?